Історія Київського центру незрячих

14 березня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли постанову о створені комунальну реабілітаційну установу “Київський центр незрячих”. Вона стане першою в Україні установою, яка профільно займатиметься координацією у наданні допомоги незрячим між держустановами, громадськими організаціями, медичними та навчальними закладами, спортивними товариствами тощо та сприятиме перетворенню Києва на місто, дружнє для людей, що втратили зір. Завдання, які ставлять перед собою ініціатори та керівники центру, амбітні й актуальні.
Очолює центр Сергій Васін, кандидат економічних наук, заслужений працівник соціальної сфери України. Йому добре знайомі проблеми, з якими стикаються незрячі. У ранньому дитинстві він втратив зір. Коли юнакові виповнилося 15 років, померла мама. Життєві університети Сергія Анатолійовича — суцільні терни, які долав завдяки неймовірній цілеспрямованості та оптимізму. Закінчив економічний факультет Київського університету імені Т. Шевченка, захистив кандидатську дисертацію.
Сергій Васін — переможець і призер багатьох міжнародних шахових змагань серед людей з порушенням зору, віце-чемпіон світу 1998 року, чемпіон світу 2016-го. Заслужений майстер спорту України. Багато років віддав роботі з незрячими і як директор Навчально-інформаційного комп’ютерного центру УТОС, і як педагог-дослідник. За планами Центр має запрацювати на повну вже найближчим часом.

#центрнезрячих #незрячі #київськийцентрнезрячих #київ #департаментсоціальноїполітики